Budżet obywatelski w Lublińcu. Poparcie mieszkańców uzyskało 21 z 22 wniosków

0
341
Mat. Miasto Lubliniec Facebook

23 maja o północy zakończył się etap udzielania poparcia propozycjom projektów zgłoszonych do szóstej edycji budżetu obywatelskiego. Spośród 22 poparcie uzyskało 21 wniosków.

O tegorocznej, szóstej edycji budżetu obywatelskiego w Lublińcu już pisaliśmy na naszym portalu. Przypomnijmy, że do 10 maja mieszkańcy mieli czas na zgłoszenie swoich pomysłów. W aktualnie proponowanej uchwale wysokość środków finansowych przeznaczonych na wykonanie projektów wybranych w ramach budżetu obywatelskiego określona jest procentowo i wynosi 0,25 proc. wydatków miasta Lubliniec zawartych w ostatnim przedłożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu. Zachowany został poziom finansowania pojedynczego projektu w wysokości do 50 tys. zł.

Wnioski można było zgłaszać osobiście lub przez internet. W sumie zarejestrowano ich 22. Jest to najwyższa liczba zgłoszonych projektów w ramach wszystkich dotychczasowych edycji lublinieckiego budżetu obywatelskiego.

Do 23 maja prowadzono etap tzw. udzielania poparcia propozycjom projektów (opisywaliśmy to TUTAJ). By przejść dalej, wniosek musiał uzyskać minimum 20 głosów poparcia mieszkańców miasta. Spośród 22 zgłoszonych takie poparcie otrzymało 21 wniosków. Teraz propozycje czekają na ocenę przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego w Lublińcu. Weryfikacja potrwa do 11 czerwca. Potem przyjdzie czas na głosowanie. W tej edycji przewidziano w okresie od 1 do 19 lipca. Projekty, które otrzymają środki poznamy w terminie od 20 do 23 lipca. Szczegóły na: bo.lubliniec.pl.

Warto podkreślić, że w ciągu sześciu edycji budżetu obywatelskiego w Lublińcu mieszkańcy zgłosili aż 83 projekty. Dotychczas zrealizowano zaś w sumie 13 projektów.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here