Bezpłatna mammografia cyfrowa w Lublińcu. Panie mogą się zapisywać!

0
150

-Nie odkładaj mammografii na „po pandemii” – zachęca miasto Lubliniec. Panie w wieku 50-69 lat zachęca do poddania się badaniu w Mammobusie Narodowego Instytutu Onkologii.

Bezpłatna mammografia cyfrowa przysługuje co dwa lata ubezpieczonym paniom w wieku 50-69 lat (roczniki 1952-1971). Do udziału w niej zachęca również miasto Lubliniec. – Nie odkładaj mammografii na „po pandemii” – zaznacza. Badanie dokonywane będzie w Mammobusie Narodowego Instytutu Onkologii, który stanie przy wejściu do Miejskiego Domu Kultury od strony ul. Plebiscytowej 9. Mammografię wyznaczono na 1 i 2 marca (poniedziałek, wtorek) od godz. 10 do 17 oraz 3 i 4 marca (środa, czwartek) w godz. 8,30 do 15.30.

Na badanie należy się wcześniej zapisać pod nr tel. nr 32 278 98 96 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7-15. Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz numer telefonu.

Przebieg przebieg wizyty w mammobusie odbywał się będzie z zachowaniem środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa epidemicznego. Opisu zdjęć dokonają lekarze z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Wyniki zostaną dostarczone pocztą pod wskazany adres zamieszkania. Organizatorzy – w razie konieczności – zapewniają bezpłatną opiekę i dalsze niezbędne badania w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Na badanie należy przynieść ze sobą: maseczkę ochronną zasłaniającą usta i nos, dowód tożsamości z numerem PESEL, zdjęcia lub wyniki z poprzednich mammografii (jeżeli były wykonane poza Narodowym Instytutem Onkologii), a w przypadku wady wzroku – okulary w celu wypełnienia dokumentów rejestracyjnych. Uwaga: osoby z objawami infekcji nie zostaną przyjęte na badanie. Więcej informacji na: www.lubliniec.eu.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here