23-latek dokonał serii włamań w Lublińcu. Wartość łupów to 6 tys. zł

0
309
Mat. KPP w Lublińcu

Policjanci z Lublińca zatrzymali 23-latka, odpowiedzialnego za serię włamań na terenie miasta. Wartość skradzionych przedmiotów szacuje się na ponad 6 tys. zł.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zajmowali się ustaleniem sprawcy serii włamań, do których w ostatnim czasie dochodziło na terenie Lublińca. Sprawca kilkukrotnie włamywał się do pomieszczeń znajdujących się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Grunwaldzkiej oraz do Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Łupem przestępcy padł sprzęt elektroniczny, wyposażenie pomieszczeń oraz artykuły spożywcze. Łączna wartość strat wyniosła ponad 6 tys. zł.

Sprawca zatrzymany został na krótko po tym, jak włamał się do pomieszczeń w budynku Zespołu Szkół nr 1. Okazał się nim 23-letni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu łącznie pięć zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali również cześć skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here