20 tys. zł na realizację kulturalnych pomysłów. Mogą je zgłaszać wszyscy mieszkańcy Lublińca!

0
257
fot. Miejski Dom Kultury w Lublińcu

Do 20 czerwca można zgłosić pomysł na kulturalne wydarzenie w Lublińcu i zrealizować je we współpracy z Miejskim Domem Kultury. Na działania przeznaczonych zostanie około 20 tys. zł.

Lubliniecki Miejski Dom Kultury czeka na pomysły na kulturalne wydarzenia, o których marzą mieszkańcy. Liczy na sugestie dotyczące prelekcji, warsztatów, wystaw, koncertów, pikników, spotkań poetyckich… i wiele innych. Szczególnie poszukiwane są pomysły realizowane przez młodzież i dla młodzieży. To jednak nie oznacza, że nie można zgłosić inicjatyw dedykowanych dla starszych uczestników czy realizowanych przez inne grupy wiekowe. Konkurs otwarty jest bowiem dla wszystkich mieszkańców.

Spośród wszystkich zgłoszonych propozycji wybranych zostanie od trzech do siedmiu inicjatyw, które zostaną zrealizowane we współpracy z Miejskim Domem Kultury.

– To bardzo ważny aspekt – wyjaśnia Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK. – My mamy wiedzę o organizacji wydarzeń i zaplecze techniczne, a mieszkańcy mają pomysły. Chcemy połączyć siły i zrobić coś razem! – dodaje.

O czym warto pamiętać? Pomysły muszą być zrealizowane między 30 lipca a 30 września tego roku.  Pomoc w wypełnieniu wniosku oferują również pracownicy MDK – można umówić się na indywidualne konsultacje (tel. 34 351 06 81, mail: [email protected]) lub skorzystać ze wsparcia w czasie dyżurów: 11 i 18 czerwca w godzinach: 17-19.

mat. prasowe

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca. Potem każdy pomysłodawca będzie mógł opowiedzieć o swoim pomyśle przed komisją, która będzie obradować 22 czerwca w lublinieckim domu kultury. Wyniki zostaną ogłoszone 23 czerwca. Werdyktu, a wcześniej także formularza zgłoszeniowego oraz regulaminu można poszukiwać na stronie www.mdk.lubliniec.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

ZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here